Popatrz w gwieździste niebo i powiedz mi co widzisz? Czy to kometa? Czy to meteoryt? Nie! To nadchodzące Kraków Lindy Invasion, które po raz szósty uderzą w Krakowie!

Serdecznie zapraszamy Was na Pierwsze Uderzenie, które odbędzie się 4-6.01.2018.

Jak co roku zapraszamy Was na warsztaty Lindy Hop na czterech poziomach wtajemniczenia: Uczeń Jedi, Jedi Padawan, Rycerz Jedi i Mistrz Jedi!

CENY / PRICES

Full Pass - 240 PLN / 56 EUR (Lindy Hop + Tap)

Lindy Hop Pass - 180 PLN / 42 EUR (5h zajęć Lindy Hop dla poziomów Adv, Int/Adv i Int, 6h zajęć dla poziomu Beginners)

Tap Introduction Pass - 60 PLN / 14 EUR (90min zajęć stepowania ze Stepanem, zajęcia będą odbędą się w piątek wieczorem)

Warsztaty / Workshops

[PL] Przed warsztatami odbędą się przesłuchania do grup. Przesłuchania są obowiązkowe dla grup Intermediate/Advanced i Advanced. Uczestnicy zarejestrowani na poziom Intermediate mogą, ale nie muszą brać udziału w przesłuchaniach, prosimy jednak, aby poinformować nas o tym mailowo lub przed przesłuchaniami, abyśmy mogli prawidłowo ocenić proporcje w grupie.

[ENG] Before workshops we will have auditions. Auditions are obligatory for Jedi Knight and Jedi Master levels. If you registered for Jedi Padawan level, you don't have to take part in auditions, but you have to inform us about it via e-mail or before auditions to let us keep proper ratio of followers and leaders for classes.

Lindy Hop - nieziemskie poziomy / Galactic levels:

Uczeń Jedi / Jedi Inititates (Beginner)

[PL] Pierwszy etap szkolenia na Jedi/ tancerza Lindy Hop. Jeśli nigdy nie tańczyłaś/eś Lindy Hop jest to grupa dla Ciebie. Zajęcia będą prowadzone od całkowitych podstaw przez polskich instruktorów. (6h zajęć z lokalnymi instruktorami).

[ENG] Jedi Initiates / Beginner - the first part of Jedi training for Lindy Hop dancer. If you haven't danced Lindy Hop before, it's your group. (6 hours of classes with local instructors).

Jedi Padawan (Intermediate)

[PL] Aby stać się Rycerzem Jedi, Padawan musiał skończyć szkolenie u mistrzów Lindy Hop i przejść odpowiednią ilość imprez tanecznych. Jeżeli brałaś/eś już udział w weekendowych warsztatach lub jeśli masz za sobą co najmniej jeden semestr regularnej nauki, to jest to poziom dla Ciebie. (5h zajęć z Aną i Stepanem oraz Weroniką i Michałem).

[ENG] To become Jedi Knights, Padawans had to finish training from masters of Lindy Hop and go through the exact number of challenges - dance parties. If you already participated in weekend workshops or you went through at least one semester of regular dance classes - you are welcomed to join to this group. (5h of classes with Ana&Stepan and Weronika&Michał).

Rycerz Jedi (Jedi Knight - Intermediate/Advanced)

[PL] Przyznanie tytułu rycerza oznaczało, że dany Padawan jest już gotowy, by samodzielnie wypełniać stające przed nim zadania - tańczyć na imprezie do ostatniej piosenki. Poziom wtajemniczenia dla osób, które mają ponad rok doświadczenia tanecznego i od czasu do czasu uczestniczą w weekendowych warsztatach - wymagana dobra znajomość swingoutu. (5h zajęć Aną i Stepanem oraz Weroniką i Michałem).

[ENG] Padawan who got this rank, was ready to complete Jedi tasks on his own - dance till the last song during the party. Level proper for people who already have more than year experience in dancing Lindy Hop and take part in several weekend workshops - good swingout skills required. (5h of classes with Ana&Stepan and Weronika&Michał).

Mistrz Jedi (Master Jedi - Advanced)

[PL] Ten najwyższy tytuł może zostać przyznany przez Radę instruktorów wyjątkowo doświadczonemu rycerzowi. Jeśli swobodnie interpretujesz muzykę, dobrze czujesz się tańcząc zarówno do szybkiego jak i wolnego tempa, a hasło „improwizacja” wywołuje u Ciebie dreszczyk wyzwania, to poziom dla Ciebie. (5h zajęć z Aną i Stepanem oraz Weroniką i Michałem).

[ENG] Jedi Master - the highest rank for the very experienced one, given by the High Council of teachers. If you feel good in interpreting music, dancing both to high and slow music and the word “improvisation” provokes in you positive thrill of challenge, it’s the level for you. (5h of classes with Ana&Stepan and Weronika&Michał).

Wprowadzenie do Tapu / Tap Introduction

[PL] Poziom zajęć jest otwarty, nie będzie na nie przesłuchań.

[ENG] Open level without auditions

Instruktorzy / Instructors

Ana Hulkova & Stepan Jordanek (Praga, Czechy)

[PL] Áňa i Štěpán pochodzą z Pragi i pewnie nie raz spotkaliście ich na europejskich parkietach, tańczących Lindy Hop, Balboa, Shag, Solo oraz inne tańce swingowe. Znakiem rozpoznawczym Áňy jest szeroki uśmiech gdy tańczy, a Štěpán zazwyczaj ślizga się, stepuje lub naśladuje zwierzęce odgłosy tak często jak mówi. Nie dajcie się jednak zwieźć pozorom - kiedy trzeba potrafią jasno przekazać wiedzę swoim uczniom! Oboje mają za sobą lata doświadczenia w nawracaniu ludzi na bouncing i mimo, że na co dzień prowadzą różne szkoły, świecą przykładem wzorowej współpracy i od czasu do czasu razem tworzą wyjątkowe zajęcia :)

************************************************************************************************************************************

[ENG] Áňa & Štěpán are Prague-based dancers whom you have surely met on one of the dance floors around Europe doing Lindy Hop, Balboa, Shag, Solo and other swing related dances. Aňa always has a huge smile on her face while dancing and Štěpán is scatting, tapping or imitating animal sounds almost as much as he’s talking, but don’t let that fool you - they can be very clear when they need to get the message across to their students. They both have years of experience in getting people bouncing and although they run different schools in one scene, they set an example of cooperation and on occasions they get together to create something special.

***

Weronika Kwiatkowska & Michał Kwiatkowski (Warszawa, Polska)

[PL] Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne. Do tej pory, poza Lindy Hopem, zajmowali się takimi technikami tanecznymi jak Rock and Roll, West Coast Swing i Boogie Woogie. Od 2010 roku aktywnie uczestniczą w międzynarodowych warsztatach Lindy Hop, podczas których czerpią wiedzę o tańcu i metodyce jego nauczania od najlepszych instruktorów na świecie. Pragną zarażać innych miłością do muzyki i tańców swingowych nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale aktywną promocję i udział w wydarzeniach takich jak warsztaty, koncerty, pokazy. Michał i Weronika jako nauczyciele starają się rozwijać w każdym jego własny potencjał i styl. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow” tak charakterystycznej dla Lindy Hop. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

************************************************************************************************************************************

[ENG] Michał and Weronika are dancing partners with a lot of experience and many achievements. They are not only Lindy Hop dancers, but also Boogie Woogie Polish champions in subsequent years. Since 2010 they participate in international workshops expanding their vast knowledge on swing dances and the history of dance itself. They are sharing their love for Lindy Hop through events, concerts, workshops and regular classes.

***

Karolina Macałka & Krystian Krzowski (Kraków, Polska)

Zajęcia dla grupy Beginners

Lindy hop pojawił się w życiu Karoliny przypadkiem w roku 2009, kiedy to odebrała telefon, a w słuchawce usłyszała głos przyjaciółki i enigmatyczną wiadomość: „Wróciłam! Przywiozłam z Islandii Lindy hop i teraz chcę nim zarazić Kraków”. Nic z tego nie zrozumiała, ale w ramach kobiecego wsparcia poszła na pierwszy w historii Krakowa kurs Lindy hop. Wielka miłość do Lindy pojawiła się w 2012, kiedy to podczas Dragon Swing Festival zatrzymał się cały jej świat, by odkryć przed nią jedną z najpiękniejszych dróg. Drogę usianą rozpędzonymi swing outami, triple i rock stepami, jazzem i niezwykłymi ludźmi. Lindy uczyła się od topowych nauczycieli w tak wyjątkowych miejscach jak Wilno, Kopenhaga, Reykjavik czy Sztokholm. Spędziła łącznie 22 tygodni na swingowym obozie w Herräng uczęszczając na intensywne kursy m.in.: „Harlem roots”, balboa, solo jazz i stepowania. Udział w warsztatach jest dla niej niezbędnym elementem tej przygody. Jednakże największą radość i smak wolności czuje na parkiecie podczas „social dancingu”, gdzie jak twierdzi, tańcem pisze się magiczne historie. Lindy postrzega jako niepoważny taniec, jako szukanie iskier, które na nowo rozpalają w nas chęć życia, czasami autoterapię, a przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie. Dobre Lindy hop według niej to takie, które wywołuje szczery uśmiech, a bardzo dobre rozbawia do łez, stąd często na parkiecie usłyszeć można jej chichot.

Krystian przekazuje swoje doświadczenie taneczne z ogromną pasją i zaangażowaniem, dbając nawet o najdrobniejsze szczegóły. Jego technika bazuje na świadomości ruchu ciała w tańcu. Już podczas rozgrzewki skupia się na przygotowaniu odpowiednich ćwiczeń do konkretnych zajęć. Poprzez te ćwiczenia i odpowiednio dopasowany materiał stara się uświadomić swoich kursantów jak pracuje ich ciało i jak powinno się ono zachowywać podczas wykonywanych figur. Na zajęciach używa zróżnicowanych metod gdyż jego zdaniem nie zawsze wystarczy tylko pokazać dany ruch, czasem trzeba zinterpretować go w inny sposób, opowiedzieć które partie i mięśnie pracują, z czego wynika prowadzenie i podążanie, zatańczyć z kimś, użyć pewnej metafory i przemówić do wyobraźni. W tym wszystkim jednak stara się przekazać ducha Lindy Hop, poznawać nowych ludzi, cieszyć się tańcem, muzyką oraz rozwijać Krakowską scenę swingową.

Imprezy / Parties

 

Harmonogram / Schedule

Organizator

Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych "KMiTa Swing"