Popatrz w gwieździste niebo i powiedz mi co widzisz? Czy to kometa? Czy to meteoryt? Nie! To nadchodzące Kraków Lindy Invasion, które po raz szósty uderzą w Krakowie! Serdecznie zapraszamy Was na Drugie Uderzenie, które odbędzie się 15-17.02.2019 Jak co roku zapraszamy Was na warsztaty Lindy Hop na czterech poziomach wtajemniczenia: Uczeń Jedi, Jedi Padawan, Rycerz Jedi i Mistrz Jedi!

CENY / PRICES

[PL]

Full Pass (Lindy Hop + Boogie Woogie) - 300 PLN

Lindy Hop Pass- 180 PLN (5h zajęć dla poziomów Adv, Int/Adv i Int, 6h zajęć dla poziomu Beginners)

 Boogie Pass - 140 PLN (4h zajeć z boogie woogie od podstaw)

********************

[EN]

Full Pass (Lindy Hop + Boogie Woogie) - 300 PLN / 70 EUR

Lindy Hop Pass- 180 PLN ((5h of classes for levels Adv, Int/Adv and Int, 6h for classes for Beginner level))

 Boogie Pass - 140 PLN / 32 EUR (4h of boogie woogie class)

Warsztaty / Workshops

[PL] Przed warsztatami odbędą się przesłuchania do grup. Przesłuchania są obowiązkowe dla grup Intermediate/Advanced i Advanced. Uczestnicy zarejestrowani na poziom Intermediate mogą, ale nie muszą brać udziału w przesłuchaniach, prosimy jednak, aby poinformować nas o tym mailowo lub przed przesłuchaniami, abyśmy mogli prawidłowo ocenić proporcje w grupie.

[ENG] Before workshops we will have auditions. Auditions are obligatory for Jedi Knight and Jedi Master levels. If you registered for Jedi Padawan level, you don't have to take part in auditions, but you have to inform us about it via e-mail or before auditions to let us keep proper ratio of followers and leaders for classes.

Lindy Hop - nieziemskie poziomy / Galactic levels:

Uczeń Jedi / Jedi Inititates (Beginner)

[PL] Pierwszy etap szkolenia na Jedi/ tancerza Lindy Hop. Jeśli nigdy nie tańczyłaś/eś Lindy Hop jest to grupa dla Ciebie. Zajęcia będą prowadzone od całkowitych podstaw przez polskich instruktorów. (6h zajęć z lokalnymi instruktorami).

[ENG] Jedi Initiates / Beginner - the first part of Jedi training for Lindy Hop dancer. If you haven't danced Lindy Hop before, it's your group. (6 hours of classes with local instructors).

Jedi Padawan (Intermediate)

[PL] Aby stać się Rycerzem Jedi, Padawan musiał skończyć szkolenie u mistrzów Lindy Hop i przejść odpowiednią ilość imprez tanecznych. Jeżeli brałaś/eś już udział w weekendowych warsztatach lub jeśli masz za sobą co najmniej jeden semestr regularnej nauki, to jest to poziom dla Ciebie. (5h zajęć z Agnieszką i Grzegorzem oraz z Yaną i Guyem).

[ENG] To become Jedi Knights, Padawans had to finish training from masters of Lindy Hop and go through the exact number of challenges - dance parties. If you already participated in weekend workshops or you went through at least one semester of regular dance classes - you are welcomed to join to this group. (5h of classes with Agnieszka&Grzegorz and Yana&Guy).

Rycerz Jedi (Jedi Knight - Intermediate/Advanced)

[PL] Przyznanie tytułu rycerza oznaczało, że dany Padawan jest już gotowy, by samodzielnie wypełniać stające przed nim zadania - tańczyć na imprezie do ostatniej piosenki. Poziom wtajemniczenia dla osób, które mają ponad rok doświadczenia tanecznego i od czasu do czasu uczestniczą w weekendowych warsztatach - wymagana dobra znajomość swingoutu. (5h zajęć z Agnieszką i Grzegorzem oraz z Yaną i Guyem).

[ENG] Padawan who got this rank, was ready to complete Jedi tasks on his own - dance till the last song during the party. Level proper for people who already have more than year experience in dancing Lindy Hop and take part in several weekend workshops - good swingout skills required. (5h of classes with Agnieszka&Grzegorz and Yaną&Guyem).

Mistrz Jedi (Master Jedi - Advanced)

[PL] Ten najwyższy tytuł może zostać przyznany przez Radę instruktorów wyjątkowo doświadczonemu rycerzowi. Jeśli swobodnie interpretujesz muzykę, dobrze czujesz się tańcząc zarówno do szybkiego jak i wolnego tempa, a hasło „improwizacja” wywołuje u Ciebie dreszczyk wyzwania, to poziom dla Ciebie. (5h zajęć z Agnieszką i Grzegorzem oraz z Yaną i Guyem).

[ENG] Jedi Master - the highest rank for the very experienced one, given by the High Council of teachers. If you feel good in interpreting music, dancing both to high and slow music and the word “improvisation” provokes in you positive thrill of challenge, it’s the level for you. (5h of classes with Agnieszka&Grzegorz and Yana&Guy).

Boogie Woogie

[PL] Zajęcia Boogie Woogie będą prowadzone przez Agnieszkę i Grzegorza, od podstaw. 

[ENG] Boogie Woogie class will be led by Agnieszka and Grzegorz, from basics step.

Instruktorzy / Instructors

Yana Meystelman & Guy Grassiani (Tel Awiw, Israel)

Agnieszka Cherubińska & Grzegorz Cherubiński (Warsaw, Poland)

Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy to rodzeństwo pochodzące z Warszawy tańczące Boogie Woogie, Rock’n’Rolla tradycyjnego, Lindy Hop i szeroko pojęty taniec Swingowy, włączając w to takie style jak Charleston czy Authentic Jazz. Swoją wspólną przygodę taneczną zaczęli jednak dopiero w 2009 roku, mimo że Grzegorz tańczył już od 1998, a Agnieszka od 2004. 

W barwach klubu Swingstep.pl od 2009 roku występowali zarówno na turniejach polskich, jak i zagranicznych. Ich kariera rozkwitła w 2011 roku, kiedy zdobyli pierwsze Mistrzostwo Polski oraz weszli na stałe do czołówki par światowych.  W 2016 roku po zdobyciu tytułu Mistrzów Europy, jako pierwsza w historii para z Europy Środkowowschodniej, oraz Vice-mistrzów Świata postanowili zakończyć turniejową karierę. 

Oprócz występów są także cenionymi instruktorami międzynarodowych warsztatów tańców swingowych od wielu lat ucząc na największych wydarzeniach takich jak Rock That Swing w Monachium, Moscow Christmas Dance Camp w Moskwie, Eurodance Festival w Rust w Niemczech, oraz wielu wielu innych. 

Swoje umiejętności taneczne i instruktorskie mieli okazję wykazać także w Japonii, Kanadzie czy Tajwanie.

Zawsze powodują szeroki uśmiech na twarzach publiczności oraz organizatorów eventów. Można ich było zobaczyć w takich programach jak „Mam Talent!”, „Jaka to Melodia?”,„Got to Dance!”, w wielu programach telewizji śniadaniowej itp. Są także półfinalistami najnowszego tanecznego show „World Of Dance” w Telewzji POLSAT.

Swoją pasją i dobrą energią chcą szerzyc kulture tańca swingowego, zarazic swoją miłością do niego jak największą liczbę osób. Ich taniec to mieszanka ekspresji, dobrej zabawy, szaleństwa i muzyki z przestrzeni lat od 20 do 60, którą wszyscy kochają! 

 

Najważniejsze osiągniecia:

Mistrzowie Europy Boogie Woogie 2016

Vice Mistrzowie Świata Boogie Woogie 2016

Mistrzowie Polski Boogie Woogie -2011-2017

zdobywcy tytułu World Masters na rok 2015 za pierwsze miejsce w rankingu światowym

Srebrni medaliści World Dance Sport Games 2013 Boogie Woogie- Kaohsiung (Tajwan)

zwycięzcy XXXI Ogólnoświatowego Konkursu Rock’n’Rolla im. Billa Haleya w 2012 roku

 

wielokrotni finaliści i zdobywcy podium na turniejach World Masters Boogie Woogie

Małgorzata Żurawska & Grzegorz Londo (Kraków, Poland)

Zajęcia dla grupy Beginners

 

Imprezy / Parties

Harmonogram / Schedule

Organizator

Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych "KMiTa Swing"